مجموعه فرآوری ابزیان بارفو شما را به خرید بهترین محصولات میگو تازه،میگوی منجمد،میگوی خشک شده،ماهی پرورشی،کنسرو ماهی تن دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

خرید شاه میگو در تهران | فروش شاه میگو

آنچه در این مقاله می خوانید...

بهترین کیفیت شاه میگو از دریا تا سفره
Jumbo-shrimp

شاه میگو از شاهکارهای طبیعت برای جمع آوری سلامتی و خوشمزگی در یک محصول است. وجود مواد مغذی و ضروری بدن با مقادیر بالا و گوشتی لطیف و ملایم از دلایل خرید و فروش شاه میگو ها در شهرهای بزرگ ایران بصورت منجمد و تازه است. بهترین کیفیت شاه میگو به تعداد 5 الی 10 عدد در یک کیلو و با قیمت های متنوع در مجموعه بارفو قابل عرضه می باشد.

بهترین کیفیت شاه میگو از دریا تا سفره

برای بدست آوردن بهترین کیفیت در مصرف گوشت ها و به ویژه گوشت آبزیان چون میگو لازم است که نکاتی را رعایت کنید که به اختصار در این مقاله به آن می پردازیم .

  • در زمان خرید مطمئن شوید که فروشنده دقیقا آنچه را که می خواهید ارائه می کند. در آبزیان به دلیل تنوع زیاد و عدم آشنایی مصرف کنندگان احتمال تقلب و سوء استفاده زیاد است این مورد برای افرادی مثل ما هم که در جنوب زندگی می کنیم بسیار پیش می آید.
  • بهترین شکل خرید میگو و شاه میگو به خصوص در خرید اینترنتی و مقادیر بالا 5 کیلو که در یک ماه امکان مصرف آن برای خانوار وجود ندارد خرید میگوی کامل یا نهایتا میگو بدون سر است. از خرید میگو های بدن پوست و پاک شده تا جایی که میتوانید خودداری کنید. فقط شرکت های ارائه دهنده میگو به صورت بسته بندی و دارای پروانه بهداشت منبع مناسبی برای خرید میگوی پاک شده هستند.
  • بعد از دریافت میگو آنها را از بسته بندی ارسال شده خارج کنید اگر میگو تازه است وقتی از سلامت ان با مشاهده، بوییدن و لمس کردن (بازرسی ارگانولپتیک)  مطمئن شدید سر میگو ها را کنده با اب شرب شستشو دهید و با پوست به اندازه مصرف یک وعده خانوار بسته بندی و فریز کنید. برای میگو منجمد لازم است این مراحل بعد از یخ زدایی انجام شود.

 Jumbo Shrimp for sale

  • بهترین دما برای نگهداری میگو به مدت حداکثر 6 ماه دمای معمول فریزر 18-درجه سانتیگراد است. دقت کنید دمای که شرکت ها برای ذخیره سازی در سردخانه از آن استفاده می کنند نیز -18 درجه سانتیگراد است و همین امر امکان نگهداری را طولانی تر می کند.
  • در زمان مصرف یک بسته از میگو ها از فریز خارج کرده و در محیط یخچال قرار دهید تا یخ زدایی شود مدت زمان یخ زدایی مناسب برای میگو بین 4-8 ساعت برای انجماد های طولانی تر است. بر طبق تحقیقات صورت گرفته بهترین کیفیت گوشت میگو با انجماد زدایی در محیط یخچال بدست می اید. محیط آشپزخانه، ماکروفر یا آب گرم باعث از دست رفتن اب میان بافتی میگو شده و کیفیت ان را کاهش میدهد.
  • پاک کردن شاه میگو ها به دلیل درشتی و تعداد کم در یک کیلو زمان کمتری نیاز دارد و مثل تمام میگو ها با حذف پوسته به رگ یا روده میگو می رسید که باید جدا شود. برای پخت گریل و کباب کردن بهترین روش استفاده از میگو با پوست است در این روش بدون جدا کردن پوسته و فقط با شکاف عرضی به پوست و گوشت میگو داده می شود رگ خارج شده و میگو آماده مصرف است.
  • استفاده از ادویه هایی که مرد جنوب ایران به عنوان ادویه ماهی می شناسند می تواند طبخ و مزه نهایی میگو را برایتان دلپذیر تر کند.
  • سعی کنید روش های طبخی را انتخاب کنید که نیاز به حرارت مستقیم کمتری باشد گریل یا کبابی کردن هر چند مطلوبیت بیشتری دارد اما خواص کمتری از این نعمت خدا دادی غنی نصیب بدنتان می شود.

و حرف آخر اینکه

برای خرید یا دریافت مشاوره جهت شناخت شاه میگوی مرغوب و فصول صید ان می توانید با مشاورین ما تماس بگیرید شاه میگوی جنوب با اندازه های 100-120 گرمی بصورت بسته بندی های شرکتی یا خرید مستقیم از صیادان  از طریق مجموعه بارفو قابل عرضه است. ضمانت کیفیت و سلامتی محصول ارائه شده تعهد ما به شماست.

حسین ادیب فرد

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه فرآوری ابزیان بارفو شما را به خرید بهترین محصولات میگو تازه،میگوی منجمد،میگوی خشک شده،ماهی پرورشی،کنسرو ماهی تن دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید